Статьи

Робота та подорожі без аферистів

Програми Work and Travel – чудова опція для тих студентів, які мають намір і подорожувати, і набути досвіду роботи за кордоном. Але іноді виявляється, що привабливі пропозиції з хорошими вакансіями у мальовничих містах та з гідним заробітком – чергова афера компанії-посередника.

Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували своєрідний чек-лист – список обов’язкових та бажаних пунктів, які потрібно перевірити перед підписанням договору та які допоможуть студентам не витратити марно гроші.

Пункт 1

Фірма-посередник обов’язково повинна мати ліцензію, видану Міністерством соціальної політики на надання посередницьких послуг у працевлаштуванні на роботу за кордоном. Звісно, краще користуватись послугами великих компаній із певною репутацією на ринку, відгуки на яку можна перевірити у відкритих джерелах – коли була створена, чи є якісь нагороди та скільки партнерів у компанії за кордоном.

Пункт 2

Бажано, щоб у договорі була передбачена поетапна оплата послуг компанії-посередника – до та після одержання візи. В такому разі спочатку сплачується частина суми: беруть за підготовку документів та пошук роботодавця, після чого пошукач подає документи на отримання візи. І тільки в разі отримання візи вноситься друга частина суми. Річ у тому, що статистика щодо отримання віз США українцями не надто оптимістична – всього за 2017 рік відмови в неміграційних візах у США отримали 34,54% українців, а в 2016 році їхня частка склала 40,83%.

Робота та подорожі без аферистів

Пункт 3

Перевірте, щоб договір мав пункт про повернення вже сплаченої суми у разі неотримання візи та настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили). Нагадаємо, що критеріями форс-мажорних обставин є такі: надзвичайність (мають винятковий характер і перебувають за межами впливу сторін); непередбачуваність (їхнє настання або наслідки неможливо було передбачити на момент укладання договору); невідворотність (неминучість події або її наслідків); причинно-наслідковий зв’язок між обставиною і неможливістю виконання зобов’язання.

Пункт 4

Після сплати ви повинні отримати підтверджувальні документи та зберігати їх до кінця дії договору. Тому в пріоритеті – внесення грошей на рахунок компанії через банк, а не сплата готівкою. Якщо ж все-таки ви дієте за другим сценарієм, впевніться в отриманні квитанції.

Робота та подорожі без аферистів

Пункт 5

На жаль, на сто відсотків убезпечити себе від недоброчесних посередників у будь-якому разі неможливо. Якщо фірма, з якою ви співпрацювали, зникла до виконання обов’язків зі свого боку, доведеться звертатись до суду. Щоб ваша заява була прийнята, необхідно мати оригінал договору, підписаний обома сторонами, та чеки про сплату.

Бажаємо всім безпроблемного працевлаштування та безпечних подорожей!

Вакансии дня

Комментарии